3094-681GS
Mfr.Part #
3094-681GS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680NH 430MA 260MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Iron
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Q @ Freq :
70 @ 25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
No
Pbfree Code :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
70
Depth :
3.38mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height :
3.56mm
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Series :
Published :
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
RF INDUCTOR
JESD-609 Code :
e0
Inductance :
680nH
Factory Lead Time :
15 Weeks
Q Factor :
70
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
430mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±2%
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
160MHz
Radiation Hardening :
Max DC Current :
430mA
Construction :
Epoxy Encapsulated
Package / Case :
2-SMD
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Datasheets
3094-681GS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD