3094-394FS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3094-394FS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Max DC Current :
39mA
Inductance :
390μH
Q Factor :
40
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Series :
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e0
Material - Core :
Iron
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
No
Package / Case :
2-SMD
Factory Lead Time :
15 Weeks
HTS Code :
Number of Pins :
2
Current Rating :
39mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Published :
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
790kHz
Radiation Hardening :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height :
3.56mm
Frequency - Self Resonant :
2.9MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Construction :
Epoxy Encapsulated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.38mm
DC Resistance (DCR) :
32Ohm Max
Termination :
SMD/SMT
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Datasheets
3094-394FS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD