3094-223KS
Mfr.Part #
3094-223KS
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 113MA 3.9 OHM SMD
Fixed Inductors
Lead Free :
Contains Lead
Inductance :
22μH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
3.38mm
Tolerance :
±10%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
DC Resistance (DCR) :
3.9Ohm Max
Height :
3.56mm
Height Seated (Max) :
0.133 3.38mm
Q Factor :
60
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Max DC Current :
113mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
113mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Material - Core :
Iron
Construction :
RECTANGULAR
Q @ Freq :
60 @ 2.5MHz
HTS Code :
Test Frequency :
2.5MHz
Datasheets
3094-223KS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD