3094-154HS
Mfr.Part #
3094-154HS
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 150UH 56MA 16 OHM SMD
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
56mA
Q Factor :
40
Package / Case :
2-SMD
Construction :
Epoxy Encapsulated
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Q @ Freq :
40 @ 790kHz
Number of Pins :
2
Depth :
3.38mm
DC Resistance (DCR) :
16Ohm Max
Current Rating :
56mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Test Frequency :
790kHz
Inductance :
150μH
Material - Core :
Iron
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Height :
3.56mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Datasheets
3094-154HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD