3023-D-N-500
Mfr.Part #
3023-D-N-500
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Description
LED DRIVER CC BUCK 32V 500MA
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
32V
Efficiency :
95%
Min Input Voltage :
5V
Power (Watts) :
16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Constant Current
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Output :
32V Max
Series :
BuckPuck™ 3021/3023
Feature :
SCP
Size / Dimension :
0.83Lx0.83W x 0.43 H 21.0mmx21.0mmx11.0mm
Length :
21.082mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Termination :
Wire Leads
Height :
10.922mm
Width :
21.082mm
Max Output Current :
500mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Max Power Dissipation :
16W
Termination Style :
Wire Leads
Published :
2012
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Voltage - Input (Min) :
5V
Max Input Voltage :
32V
Max Operating Temperature :
80°C
Topology :
Buck
Mount :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
500mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
3023-D-N-500
LEDdynamics, Inc. 3023-D-N-500
3023-D-N-500 datasheet pdf and LED Drivers product details from LEDdynamics Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA