3.0SMCJ130CA
Mfr.Part #
3.0SMCJ130CA
Manufacturer
Rectron USA
Description
TVS DIODE 154.8VWM 209VC DO214AB
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.4A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power Line Protection :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ