3.0SMCJ12A-13
Mfr.Part #
3.0SMCJ12A-13
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR SMC
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Family :
High Performance Interconnects (HPI)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Supplier Device Package :
SMC
Packaging :
Reel
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency :
RoHS :
Details
Package :
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Brand :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V