2SB-NWW60H
Mfr.Part #
2SB-NWW60H
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED LAMP T2 ANSI NO. 2 60V SLIDE
Manufacturer :
Product Category :
Mounting Feature :
Panel Mount
Shape :
Round
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
60V
Forward Current-Max :
0.01A
Configuration :
1
Can Replace Lamps :
Multiple T2 Telephone Slide Base Lamps
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
Bulk
Size / Dimension :
T- 2
Number of Functions :
1
Lens Type :
WATER CLEAR
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
General Purpose Lighting
Base Type :
Telephone Slide Standard
Luminous Intensity :
2500.0 mcd
Series :
2SB
Viewing Angle :
50 deg
Surface Mount :
No
Color :
White, Cool
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
2500mcd
Datasheets
2SB-NWW60H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING