2BZX84C3V3
Mfr.Part #
2BZX84C3V3
Description
ZENER SOT-23 3.3V 0.3W 5%
Diodes - Zener - Arrays
Package Shape :
RECTANGULAR
JESD-30 Code :
R-PDSO-G3
Working Test Current :
5 mA
Terminal Position :
Dual
Reach Compliance Code :
Compliant
Diode Element Material :
SILICON
Pin Count :
3
Number of Terminals :
3
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Voltage Tol-Max :
5%
Dynamic Impedance-Max :
85 Ω
Power Dissipation-Max :
0.3 W