2BZX84C24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2BZX84C24
Manufacturer
Diotec Semiconductor
Description
ZENER SOT-23 24V 0.3W 5%
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Voltage Tol-Max :
5%
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Diode Type :
ZENER DIODE
Qualification Status :
Not Qualified
JEDEC-95 Code :
TO-236
Dynamic Impedance-Max :
70 Ω
Terminal Form :
Gull wing
Power Dissipation-Max :
0.3 W
Working Test Current :
5 mA