29-CBSA-4.5X4.75X0.2
Mfr.Part #
29-CBSA-4.5X4.75X0.2
Description
RF SHIELD 4.5" X 4.75" SMD T/H
Length - Overall :
4.750 120.65mm
Width - Overall :
4.500 114.30mm
Height - Overall :
0.200 5.08mm
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Shield, 2-Piece 0.200 5.08mm 4.500 114.30mm Surface Mount, Through Hole 4.750 120.65mm Non-Vented 20-CBS
29-CBSA-4.5X4.75X0.2 Overview
29-CBSA-4.5X4.75X0.2 Features
20-CBS
29-CBSA-4.5X4.75X0.2 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
29-CBSA-4.5X4.75X0.2 RF Shields applications.
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC