29-CBSA-2.5X3.5X0.2
Mfr.Part #
29-CBSA-2.5X3.5X0.2
Description
RF SHIELD 2.5" X 3.5" SMD T/H
Width - Overall :
2.500 63.50mm
Length - Overall :
3.500 88.90mm
Height - Overall :
0.200 5.08mm
Shield, 2-Piece 0.200 5.08mm 2.500 63.50mm Surface Mount, Through Hole 3.500 88.90mm Non-Vented 20-CBS
29-CBSA-2.5X3.5X0.2 Overview
29-CBSA-2.5X3.5X0.2 Features
20-CBS
29-CBSA-2.5X3.5X0.2 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
29-CBSA-2.5X3.5X0.2 RF Shields applications.
  • Electric and magnetic transmissions
  • Computer
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC