28R1262-000
Mfr.Part #
28R1262-000
Description
FERRITE CORE 260 OHM SOLID
Stock
798
In Stock :
798
Min Operating Temperature :
-40°C
Weight :
29.165989g
Outer Dimension :
1.260 W x 0.276 H (32.00mm x 7.00mm)
Radiation Hardening :
No
28
DC Resistance (DCR) :
260Ohm
Height :
7mm
Length :
1.181 30.00mm
Diameter - Inner :
1.023 W x 0.039 H (26.00mm x 1.00mm)
Max Operating Temperature :
125°C
Impedance @ Frequency :
260Ohm @ 100MHz
Published :
2007
Test Frequency :
100MHz
Depth :
30mm
Datasheets
28R1262-000
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM