28B0563-100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
28B0563-100
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
FERRITE CORE 217 OHM SOLID
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Cable Ferrites
Factory Lead Time :
9 Weeks
Type :
Round
Material :
28
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
Unshielded
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Color :
Black
Termination :
CABLE
Diameter :
14.27mm
Published :
Diameter - Inner :
0.286 Dia (7.26mm)
Design :
Solid
Mounting Type :
Free Hanging
Length :
0.800 20.32mm
Weight :
11.897728g
Mount :
Free Hanging
Series :
28
Frequency :
100MHz
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
217Ohm
Diameter - Inside :
7.26 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
DC Resistance (DCR) :
217Ohm
Packaging :
Tray
Shape :
Cylindrical
Outer Dimension :
0.562 Dia (14.27mm)
Impedance @ Frequency :
217Ohm @ 100MHz
Datasheets
28B0563-100
Laird - Performance Materials 28B0563-100
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM