25QHM572D1.0-2.000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25QHM572D1.0-2.000
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SSXO 2.0000MHZ CMOS SMD
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
-1.00%, Down Spread
Package :
Strip
Series :
QuikXO
Type :
SSXO
Frequency :
2 MHz
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
2.5V