25QHM53D4.0-66.666
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25QHM53D4.0-66.666
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SSXO 66.6660MHZ CMOS
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Spread Spectrum Bandwidth :
-4.00%, Down Spread
Function :
Enable/Disable
Frequency :
66.6667 MHz
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
CMOS (Low EMI)
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Series :
QuikXO
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Ratings :
Voltage - Supply :
2.5V