25QHM53C0.5-83.330
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25QHM53C0.5-83.330
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC SSXO 83.3300MHZ CMOS
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
QuikXO
Type :
SSXO
Spread Spectrum Bandwidth :
±0.50%, Center Spread
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.051 (1.30mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
15mA (Typ)
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Voltage - Supply :
2.5V
Product Status :
Active
Function :
Enable/Disable
Frequency :
83.33 MHz