254M06QD47
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
254M06QD47
Manufacturer
Quantic™ Paktron
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FILTER 47OHM 0.25UF 600V RADIAL
Stock
993
In Stock :
993
Manufacturer :
Quantic™ Paktron
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Package :
Bulk
Voltage - Rated :
600V
Number of Channels :
1
Height :
0.748" (19.00mm)
Package / Case :
Radial
Type :
Low Pass
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
Quencharc?
Mounting Type :
Through Hole
Values :
R = 47Ohms, C = 0.25μF
Attenuation Value :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Resistance - Channel (Ohms) :
47
Size / Dimension :
1.449" L x 0.417" W (36.80mm x 10.60mm)
Filter Order :
1st
ESD Protection :
No
Center / Cutoff Frequency :
Product Status :
Active
Datasheets
254M06QD47
Quantic™ Paktron 254M06QD47
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAPACITOR MLP 0.47UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.22UF 100V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.1UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.33UF 250V RADIAL
    CAPACITOR MLP 0.47UF 100V RADIAL