2534R-22H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2534R-22H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820UH 170MA 5.8 OHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
1.6MHz
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Max DC Current :
170mA
Tolerance :
±3%
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Through Hole
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Mount :
Through Hole
DC Resistance (DCR) :
5.8Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
790kHz
Published :
Series :
2534R
Inductance :
820μH
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Type :
Molded
Current Rating :
170mA
Lead/Base Style :
Radial
Height :
8.76mm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
6.35mm
Lead Pitch :
5.33mm
Height Seated (Max) :
0.345 8.76mm
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating (Amps) :
170mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Termination :
Radial
Q Factor :
65
Size / Dimension :
0.250Dia 6.35mm
Datasheets
2534R-22H
2534R-22H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD