2512R-393G
Mfr.Part #
2512R-393G
Description
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD
Max DC Current :
322mA
Depth :
2.67mm
Current - Saturation :
242mA
Height :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
39μH
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Size / Dimension :
0.255Lx0.105W 6.48mmx2.67mm
Number of Terminations :
DC Resistance (DCR) :
3.9Ohm Max
Test Frequency :
2.5MHz
Current Rating :
322mA
Published :
Datasheets
2512R-393G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD