2512R-393F
Mfr.Part #
2512R-393F
Description
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD
Number of Functions :
1
Depth :
2.67mm
Size / Dimension :
0.255Lx0.105W 6.48mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Max DC Current :
322mA
Inductance :
39μH
Tolerance :
±1%
Test Frequency :
2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
3.9Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.79mm
Current - Saturation :
242mA
Current Rating :
322mA
Datasheets
2512R-393F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD