2512R-332H
Mfr.Part #
2512R-332H
Description
FIXED IND 3.3UH 734MA 750MOHM SM
Height :
2.79mm
Max DC Current :
734mA
Size / Dimension :
0.255Lx0.105W 6.48mmx2.67mm
Current Rating :
734mA
Inductance :
3.3μH
DC Resistance (DCR) :
750mOhm Max
Depth :
2.67mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Test Frequency :
7.9MHz
Tolerance :
±3%
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
551mA
Datasheets
2512R-332H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD