2512R-273J
Mfr.Part #
2512R-273J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Description
FIXED IND 27UH 330MA 3.7 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Depth :
2.67mm
Radiation Hardening :
No
Series :
2512R
Package / Case :
2-SMD
Termination :
SMD/SMT
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case/Size Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e1
Test Frequency :
2.5MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Current - Saturation :
248mA
Current Rating :
330mA
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Height :
2.79mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.255Lx0.105W 6.48mmx2.67mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Max DC Current :
330mA
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Material - Core :
Ferrite
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
27μH
Published :
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
3.7Ohm Max
Datasheets
2512R-273J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD