250R05L560FV4T
Mfr.Part #
250R05L560FV4T
Description
CAP CER 56PF 25V NP0 0201
Ceramic Capacitors
Length :
609.6μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
330.2μm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
56pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Width :
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
250R05L560FV4T
Johanson Technology 250R05L560FV4T
L 56pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)