250R05L470FV4T
Mfr.Part #
250R05L470FV4T
Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0201
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Imperial) :
Length :
609.6μm
Tolerance :
±1%
0201 (0603 Metric)
Depth :
300μm
Width :
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
250R05L470FV4T
Johanson Technology 250R05L470FV4T
L 47pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
250R05L470FV4T Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
250R05L470FV4T Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V