250R05L130GV4T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
250R05L130GV4T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness :
330.2μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
609.6μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Imperial) :
Depth :
300μm
Series :
L
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±2%
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
13pF
Case Code (Metric) :
Published :
Height :
Datasheets
250R05L130GV4T
Johanson Technology 250R05L130GV4T
L 13pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)