2506036008Y3
Mfr.Part #
2506036008Y3
Manufacturer
Fair-Rite Products Corp.
Description
MULTI-LAYER CHIP BEAD
Manufacturer :
Fair-Rite Products Corp.
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Height :
0.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Case Code :
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.00004Ohm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.8mm
Construction :
Chip Bead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
0603(CHIP BEAD)
Frequency (Max) :
1000MHz
Rated Current :
3A
Physical Dimension :
L1.6XB.8XH.8 (mm)/L.063XB.0315XH.0315 (inch)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Material :
Ferrite
Frequency (Min) :
100MHz
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
2506036008Y3
Manufacturer related products
    FERRITE CORE
    FERRITE CORE SOLID 2.39MM
    FERRITE CORE 145OHM SOLID 4.90MM
    FERRITE CORE
    FERRITE CORE MULTI-APERTURE
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN