2506031008H0
Mfr.Part #
2506031008H0
Manufacturer
Fair-Rite Products Corp.
Description
MULTI-LAYER CHIP BEAD
Manufacturer :
Fair-Rite Products Corp.
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Frequency (Min) :
100MHz
Height :
0.8mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code :
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.0001Ohm
Series :
0603(CHIP BEAD)
Construction :
Chip Bead
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Rated Current :
0.7A
Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Max) :
1000MHz
Length :
1.6mm
Physical Dimension :
L1.6XB.8XH.8 (mm)/L.063XB.0315XH.0315 (inch)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Width :
0.8mm
Datasheets
2506031008H0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE
    FERRITE CORE SOLID 2.39MM
    FERRITE CORE 145OHM SOLID 4.90MM
    FERRITE CORE
    FERRITE CORE MULTI-APERTURE
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN