25-CBSA-2.25X4.5X0.225
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25-CBSA-2.25X4.5X0.225
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 2.25" X 4.5" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.225 5.72mm
Series :
20-CBS
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.250 57.15mm
Type :
Shield, 2-Piece
Factory Lead Time :
3 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length - Overall :
4.500 114.30mm
Shield, 2-Piece 0.225 5.72mm 2.250 57.15mm Surface Mount, Through Hole 4.500 114.30mm Non-Vented 20-CBS
25-CBSA-2.25X4.5X0.225 Overview
25-CBSA-2.25X4.5X0.225 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Surface Mount, Through Hole value
20-CBS
25-CBSA-2.25X4.5X0.225 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
25-CBSA-2.25X4.5X0.225 RF Shields applications.
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC