2450BP18D100AE
Mfr.Part #
2450BP18D100AE
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1206
Product Category :
RF Filters
Length :
3.2004mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Insertion Loss (dB) :
2.3 dB
Insertion Loss :
2.3dB
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
1.6002mm
Frequency :
2.45GHz Center
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height (Max) :
0.026 0.65mm
Mounting Type :
Surface Mount
Bandwidth :
100MHz
Filter Type :
Band Pass
Datasheets
2450BP18D100AE
Introducing RF Filters Johanson Technology 2450BP18D100AE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:100MHz, 2450BP18D100AE pinout, 2450BP18D100AE datasheet PDF, 2450BP18D100AE amp .Beyond RF Filters Johanson Technology 2450BP18D100AE ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.