24-012-114X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
24-012-114X
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
DECI-CENTER JUMPERS 24POS
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Connector Type :
DIP to Pitch Bar
Pbfree Code :
yes
Number of Rows :
2
Shielding :
Unshielded
Pitch - Cable :
0.050 1.27mm
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Color :
Multiple, Ribbon
Pitch - Connector :
0.100 2.54mm
Series :
114
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Positions :
24
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish Thickness :
10.0μin 0.25μm
Cable Termination :
Solder
Length :
1.00' 304.80mm
Contact Finish :
Gold
Datasheets
24-012-114X
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH