24-012-112X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
24-012-112X
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
DECI-CENTER JUMPERS 24POS
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Shielding :
Unshielded
Length :
1.00' 304.80mm
Pitch - Connector :
0.100 2.54mm
Cable Termination :
Solder
Number of Rows :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Series :
112
Contact Finish :
Gold
Connector Type :
DIP to Pitch Bar
Number of Positions :
24
Factory Lead Time :
9 Weeks
Contact Finish Thickness :
10.0μin 0.25μm
Pitch - Cable :
0.050 1.27mm
Color :
Multiple, Ribbon
Contact Plating :
Gold
Datasheets
24-012-112X
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH