23C14G-40ML5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
23C14G-40ML5
Manufacturer
Rosenberger
Description
MINI COAX MULTIPORT 6 CHANNEL ST
Manufacturer :
Rosenberger
Product Category :
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Contact Termination :
Solder
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Ports :
6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Body Material :
Beryllium Copper, Brass
Frequency (Max) :
40GHz
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Packaging :
Bulk
Impedance :
50Ohm
Mating Cycles :
500
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material :
BERYLLIUM COPPER
Connector Style :
Miniature Coaxial
Voltage - Rated :
500V
Center Contact Plating :
Gold
Fastening Type :
Snap-On
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Connector Type :
Jack, Female Socket (3); Plug, Male Pin (3)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
23C14G-40ML5
Rosenberger 23C14G-40ML5
Jack, Female Socket (3); Plug, Male Pin (3) Snap-On 50Ohm Bulk Miniature Coaxial Solder 6 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -40°C~125°C