2300LL-270-V-RC
Mfr.Part #
2300LL-270-V-RC
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Description
FIXED IND 27UH 17A 6 MOHM TH
Fixed Inductors
Height :
32.5mm
Series :
2300LL
DC Resistance (DCR) :
6mOhm Max
Lead Length :
12.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Lead Free :
Lead Free
Construction :
Vertical Mount
Lead Spacing :
14.986mm
Military Standard :
Not
DC Current :
17A
Size / Dimension :
1.280Diax0.650W 32.51mmx16.51mm
Lead/Base Style :
Radial
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
16.51mm
Inductance :
27μH
Tolerance :
±15%
Diameter :
32.51mm
Current Rating :
17A
Factory Lead Time :
18 Weeks
HIGH CURRENT INDUCTOR
Lead Pitch :
14.99mm
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Resistance :
6mOhm
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
17A
Material - Core :
Sendust
Datasheets
2300LL-270-V-RC
Bourns, Inc. 2300LL-270-V-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD