2225Y6K00680JCT
Mfr.Part #
2225Y6K00680JCT
Description
CAP CER 68PF 6KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y6K00680JCT
Knowles Syfer 2225Y6K00680JCT
FlexiCap™ 68pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y6K00680JCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y6K00680JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm