2225Y6K00391GCT
Mfr.Part #
2225Y6K00391GCT
Description
CAP CER 390PF 6KV C0G/NP0 2225
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y6K00391GCT
Knowles Syfer 2225Y6K00391GCT
FlexiCap™ 390pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y6K00391GCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y6K00391GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm