2225Y6K00390KCR
Mfr.Part #
2225Y6K00390KCR
Description
CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Datasheets
2225Y6K00390KCR
Knowles Syfer 2225Y6K00390KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 39pF