2225Y6K00390FCR
Mfr.Part #
2225Y6K00390FCR
Description
CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y6K00390FCR
Knowles Syfer 2225Y6K00390FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 39pF