2225Y6K00272KXR
Mfr.Part #
2225Y6K00272KXR
Description
CAP CER 2700PF 6KV X7R 2225
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y6K00272KXR
Knowles Syfer 2225Y6K00272KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 2700pF