2225Y6K00182KXR
Mfr.Part #
2225Y6K00182KXR
Description
CAP CER 1800PF 6KV X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1800pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y6K00182KXR
Knowles Syfer 2225Y6K00182KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 1800pF