2225Y6K00100KCR
Mfr.Part #
2225Y6K00100KCR
Description
CAP CER 10PF 6KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y6K00100KCR
Knowles Syfer 2225Y6K00100KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 10pF