2225Y6300683KXT
Mfr.Part #
2225Y6300683KXT
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 2225
Capacitance :
0.068μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y6300683KXT
Knowles Syfer 2225Y6300683KXT
FlexiCap™ 0.068μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y6300683KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2225Y6300683KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm