2225Y6300680GCR
Mfr.Part #
2225Y6300680GCR
Description
CAP CER 68PF 630V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Datasheets
2225Y6300680GCR
Knowles Syfer 2225Y6300680GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 68pF