2225Y6300561KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y6300561KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 630V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
560pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
630V
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2225Y6300561KCT
Knowles Syfer 2225Y6300561KCT
FlexiCap™ 560pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y6300561KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y6300561KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm