2225Y6300391KCR
Mfr.Part #
2225Y6300391KCR
Description
CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 2225
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y6300391KCR
Knowles Syfer 2225Y6300391KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 390pF