2225Y6300332JCT
Mfr.Part #
2225Y6300332JCT
Description
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y6300332JCT
Knowles Syfer 2225Y6300332JCT
FlexiCap™ 3300pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y6300332JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y6300332JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm