2225Y6300331FCR
Mfr.Part #
2225Y6300331FCR
Description
CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y6300331FCR
Knowles Syfer 2225Y6300331FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 330pF