2225Y6300154MXR
Mfr.Part #
2225Y6300154MXR
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y6300154MXR
Knowles Syfer 2225Y6300154MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.15muF