2225Y6300154JXR
Mfr.Part #
2225Y6300154JXR
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y6300154JXR
Knowles Syfer 2225Y6300154JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.15muF