2225Y6300102JXR
Mfr.Part #
2225Y6300102JXR
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
2225Y6300102JXR
Knowles Syfer 2225Y6300102JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1000pF